“Kryptowaluty na weekend” czy “Środy z Bitcoinem” - Luno i Comparic edukują Polskę.

Comparic.pl - jedna z największych i najbardziej prestiżowych polskich grup medialnych, związanych z szeroko rozumianym inwestowaniem i finansami, nawiązała partnerstwo z jednym z największych graczy na rynku kryptowalut - www.luno.com. Efektem tej współpracy są cykle: “Kryptowaluty na weekend” oraz “Środy z Bitcoinem”.Luno to portfel walut cyfrowych (Bitcoin i Ethereum), dostępny w 40 krajach, na 3 kontynentach (Europa, Azja, Afryka). Luno posiada blisko 2 miliony Klientów i przeprocesowało ponad 2 miliardy dolarów w walutach cyfrowych. Firma niedawno weszła na polski rynek, z uwagi na: “ogromny potencjał i lawinowo rosnącą liczbę użytkowników z tego regionu” - cytując przedstawicielkę na region Europy Wschodniej - Magdalenę Gołębiewską.

Luno na wszystkich swoich rynkach kładzie szczególny nacisk na aspekt edukacyjny. W związku ze zmieniającym się profilem użytkownika walut cyfrowych, niewątpliwie potrzebne są materiały edukacyjne, które wyjaśnią w prosty sposób meandry tej wciąż nowej technologii. Profil zmiania się z uwagi na coraz szersze grono osób zainteresowanych walutami cyfrowymi. Nie jest to już inwestycja dla “geeków” i profesjonalnych traderów, ale dla przeciętnego Kowalskiego. Stąd cykl 12 video “Nauka z Luno”, wyjaśniający między innymi:

To dopiero początek akcji edukacyjnej. Firmy planują stworzenie animacji, infografik, wywiadów i  artykułów mających na celu przybliżenie tematu przeciętnemu użytkownikowi.

Wokół samego Bitcoina jak i Ethereum krąży wiele mitów i wątpliwości. Wraz z Comparic zależy nam na przekazywaniu rzetelnych informacji, ale także na sposobie ich przekazywania. Sam temat kryptowalut nie jest łatwy, stąd pomysł na lekkie i przyjemne podejście do nauki. Tym właśnie charakteryzuje się środowy cykl (“Środy z Bitcoinem”). Jednak wielu użytkowników na polskim rynku to osoby z zaawansowaną wiedzą, szczególnie użytkownicy Comparic, stąd powstał także weekendowy cykl “Kryptowaluty na weekend”, gdzie nie kładziemy nacisku na edukację, a raczej staramy się prezentować sytuację na rynku kryptowalut, nowe trendy, innowacje itp. - czyli content bardziej dla profesjonalisty niż laika”.  - podsumowuje Gołębiewska.

Kryptowaluty to dość specyficzny rynek. Przez dynamiczną aprecjację walut wirtualnych w 2017 roku instrumentami tymi zainteresowali się nie tylko doświadczeni inwestorzy ale również osoby, które nigdy wcześniej nie inwestowały w żadne inne aktywa. To właśnie przez wzgląd na wciąż rosnące zainteresowanie ze strony tej grupy społecznej tak ważne jest aby skupić się nie tylko na dostarczaniu najlepszych rozwiązań technologicznych ale również na edukowaniu. Dlatego właśnie tym bardziej cieszymy się, że wraz z LUNO widzimy te same potrzeby i staramy się wyjść im naprzeciw. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy coraz większe grono osób będzie inwestować świadomie i odpowiedzialnie, co powinno przełożyć się na rozwój całej branży.” - dodaje Arkadiusz Jóźwiak, Education Team Manager w Comparic.

Cykl: “Kryptowaluty na weekend”
Cykl: “Środy z Bitcoinem”

Więcej informacji:

Luno:
@: magdalena@luno.com
T: +44 7904 389 285

Comparic:
@: arkadiusz.jozwiak@comparic.pl