Czym różni się Bitcoin od Ethereum?
Ethereum i Bitcoin mają wiele podobieństw, jak i znacząco różnią się od siebie! Czym? Przeczytajcie poniżej!
2018-02-21, 11:55

Największą różnicą jest cel, który przyświecał stworzeniu obu wirtualnych walut. 

  1. Bitcoin został stworzony by stać się pewnego rodzaju "cyfrowym złotem", a ostatecznie globalnie przyjętą walutą, która ma za zadanie poprawić lub zastąpić konwencjonalne pieniądze. Celem Ethereum jest stanie się platformą, na której mogą działać inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje.
  2. Kolejną ważną różnicą jest podaż. Liczba Bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów, Ethereum nie jest ograniczone do żadnej konkretnej ilości. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum są produkowane w procesie zwanym "mining". W luźnym, tłumaczeniu na język polski możemy proces ten nazwać "górnictwem". 
  3. Istnieje również kilka technologicznych różnic, które stanowią podstawę platform dla Bitcoin i Ethereum, ale na tak wczesnym etapie tych projektów, z jakim mamy do czynienia w dniu dzisiejszym,  mogą wydawać się tożsame. Ponieważ projekty te rosną i rozwijają się w bardzo szybkim tempie, z dużą dozą prawdopodobieństwa, różnice te staną się bardziej widoczne w niedalekiej przyszłości. 

Obie waluty maja zarówno swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. My wybór pozostawiamy Wam, gdyż każda z nich udowodniła juz niejednokrotnie, że można wiele zyskać na ich zakupie. Obie dostępne są na platformie Luno (www.luno.com). Zachęcamy również do skorzystania z naszej aplikacji na Android i iOS. 

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
Luno
+44 7904 389 285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.