Kryptowaluty nadal popularne - podsumowuje Luno, międzynarodowa platforma walut cyfrowych.
Międzynarodowa platforma walut cyfrowych Luno (www.luno.com), zapytana o zachowania na rynku kryptowalut, twierdzi, że wciąż odnotowuje wykładniczy wzrost liczby użytkowników pomimo niedawnej “wyprzedaży” Bitcoinów i innych walut cyfrowych, związanej z fluktuacją cen.
2018-05-08, 16:52

Po spektakularnym wzroście ceny Bitcoina pod koniec roku 2017 r. flagowa waluta straciła blisko dwie trzecie swojej wartości między połową grudnia a początkiem kwietnia. Bitcoin od tego czasu odrobił straty do 8079 euro, zgodnie z cenami Luno.

“Korekta nie wpłynęła na aktywność na platformie Luno - w rzeczywistości nawet napędziła nowych użytkowników, którzy dowiedzieli się o Bitcoinie z prasy, która szeroko opisywała sytuację” - stwierdza  Timothy Stranex, współzałożyciel firmy.

"Obecnie zbliżamy się do 2 milionów klientów na całym świecie, a wzrost jest nadal wykładniczy" - dodaje Stranex. Firma zapytana o najszybciej rosnący region, jednoznacznie wskazuje na Europę.

Bitcoin_Luno

Rynki wschodzące

Luno do niedawna koncentrowało się na rynkach wschodzących, głównie Afryki i Azji. W roku 2017, spółka rozszerzyła działalność na całą Unie Europejska i jest obecnie dostępna w 40 krajach, a HQ zostało przeniesione do Londynu, skąd jest zarządzana.

Ruch na platformie "podwaja się co kilka miesięcy", mówi Stranex, dodając, że Luno nawiązało współpracę z firmą Amazon Web Services zajmującą się przetwarzaniem w chmurze, aby pomóc jej zbudować skalę i wejść na nowe rynki.

Jednym ze strategicznych regionów dla Luno jest Europa Wschodnia, gdzie -  zgodnie z zapewnieniami przedstawicielki firmy, Magdaleny Gołębiewskiej -   “Polska wraz z Litwą są liderami,  którzy przodują we wzroście użytkowników w całym regionie”.

Więcej informacji:
Magdalena Gołębiewska
magdalena@luno.com
PL: +48 884 639 748
UK: +44 7904 389 285

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
Luno
+44 7904 389 285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.