“Kryptowaluty na weekend” czy “Środy z Bitcoinem” - Luno i Comparic edukują Polskę.
Comparic.pl - jedna z największych i najbardziej prestiżowych polskich grup medialnych, związanych z szeroko rozumianym inwestowaniem i finansami, nawiązała partnerstwo z jednym z największych graczy na rynku kryptowalut - www.luno.com. Efektem tej współpracy są cykle: “Kryptowaluty na weekend” oraz “Środy z Bitcoinem”.
2018-05-23, 12:00

Luno to portfel walut cyfrowych (Bitcoin i Ethereum), dostępny w 40 krajach, na 3 kontynentach (Europa, Azja, Afryka). Luno posiada blisko 2 miliony Klientów i przeprocesowało ponad 2 miliardy dolarów w walutach cyfrowych. Firma niedawno weszła na polski rynek, z uwagi na: “ogromny potencjał i lawinowo rosnącą liczbę użytkowników z tego regionu” - cytując przedstawicielkę na region Europy Wschodniej - Magdalenę Gołębiewską.

Luno na wszystkich swoich rynkach kładzie szczególny nacisk na aspekt edukacyjny. W związku ze zmieniającym się profilem użytkownika walut cyfrowych, niewątpliwie potrzebne są materiały edukacyjne, które wyjaśnią w prosty sposób meandry tej wciąż nowej technologii. Profil zmiania się z uwagi na coraz szersze grono osób zainteresowanych walutami cyfrowymi. Nie jest to już inwestycja dla “geeków” i profesjonalnych traderów, ale dla przeciętnego Kowalskiego. Stąd cykl 12 video “Nauka z Luno”, wyjaśniający między innymi:

  • Co to jest Bitcoin?
  • Czy i jak można płacić kryptowalutami?
  • Czy Bitcoin jest bezpieczny?
  • Na czym polega „kopanie” kryptowalut?
  • Jak jest ustalana cena Bitcoina?

To dopiero początek akcji edukacyjnej. Firmy planują stworzenie animacji, infografik, wywiadów i  artykułów mających na celu przybliżenie tematu przeciętnemu użytkownikowi.

Wokół samego Bitcoina jak i Ethereum krąży wiele mitów i wątpliwości. Wraz z Comparic zależy nam na przekazywaniu rzetelnych informacji, ale także na sposobie ich przekazywania. Sam temat kryptowalut nie jest łatwy, stąd pomysł na lekkie i przyjemne podejście do nauki. Tym właśnie charakteryzuje się środowy cykl (“Środy z Bitcoinem”). Jednak wielu użytkowników na polskim rynku to osoby z zaawansowaną wiedzą, szczególnie użytkownicy Comparic, stąd powstał także weekendowy cykl “Kryptowaluty na weekend”, gdzie nie kładziemy nacisku na edukację, a raczej staramy się prezentować sytuację na rynku kryptowalut, nowe trendy, innowacje itp. - czyli content bardziej dla profesjonalisty niż laika”.  - podsumowuje Gołębiewska.

Kryptowaluty to dość specyficzny rynek. Przez dynamiczną aprecjację walut wirtualnych w 2017 roku instrumentami tymi zainteresowali się nie tylko doświadczeni inwestorzy ale również osoby, które nigdy wcześniej nie inwestowały w żadne inne aktywa. To właśnie przez wzgląd na wciąż rosnące zainteresowanie ze strony tej grupy społecznej tak ważne jest aby skupić się nie tylko na dostarczaniu najlepszych rozwiązań technologicznych ale również na edukowaniu. Dlatego właśnie tym bardziej cieszymy się, że wraz z LUNO widzimy te same potrzeby i staramy się wyjść im naprzeciw. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy coraz większe grono osób będzie inwestować świadomie i odpowiedzialnie, co powinno przełożyć się na rozwój całej branży.” - dodaje Arkadiusz Jóźwiak, Education Team Manager w Comparic.

Cykl: “Kryptowaluty na weekend”
Cykl: “Środy z Bitcoinem”

Więcej informacji:

Luno:
@: magdalena@luno.com
T: +44 7904 389 285

Comparic:
@: arkadiusz.jozwiak@comparic.pl
KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
Luno
+44 7904 389 285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.