Łączy ich “team spirit” – Luno zostaje sponsorem reprezentacji Polski 
w wakeboardzie i wakeskacie
Mogłoby się wydawać, że sporty wodne mają niewiele wspólnego ze światem finansów, a tym bardziej walut cyfrowych. Inaczej widzi to Luno – globalna platforma zakupu i wymiany Bitcoina i Ethereum – dla której oba światy łączy niezwykle istotny czynnik – team spirit. Firma właśnie ogłosiła, że będzie oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w wakeboardzie i wakeskacie. 
2018-07-18, 07:48

Wakeboard to połączenie kitesurfingu, snowboardu i surfingu, polegające na pływaniu na specjalnej desce za motorówką, skuterem wodnym lub wyciągiem. W Polsce dynamicznie się rozwija i zyskuje coraz większą popularność, mimo że nie ma jeszcze statusu dyscypliny olimpijskiej. Powstają kolejne obiekty do trenowania, także w miastach, otwierane są szkółki i kluby, gdzie dzieci i dorośli mogą stawiać pierwsze kroki na desce pod okiem instruktorów. 

Społeczność osób próbujących swoich sił na desce stale się powiększa, rośnie liczba dostępnych wyciągów oraz organizowanych zawodów – opowiada Arkadiusz Helsner, rzecznik prasowy Klubu Wakeboardowego Margo9 – To sport, który może uprawiać prawie każdy od najmłodszych lat, i co najważniejsze, pozwala poczuć prawdziwą adrenalinę.
Na dodatek, wakeboard można uprawiać nawet na małych zbiornikach wodnych, stąd coraz większa liczba wyciągów powstających w różnych miejscach Polski.

Najbardziej zapaleni wakeboardziści nie ominą żadnej okazji do wskoczenia na deskę.
Nie straszne są im złe warunki atmosferyczne, a nawet powódź, czego dowodem mogą być liczne materiały w Youtube prezentujące wyczyny sportowców przemierzających wypełnione wodą ulice miast. 

Według zawodników mocną stroną tej dyscypliny jest pełna entuzjazmu atmosfera
i gotowość do wspierania się na arenach zawodów, jak i poza nimi. W wakeboardzie tzw. team spiritjest równie ważny jak sportowa rywalizacja. 

Wakeboard to nie tylko emocje i adrenalina, ale przede wszystkim praca zespołowa
i społeczność, która jest dla siebie oparciem. Wartości te są nam szczególnie bliskie w Luno. Wierzymy, że waluty cyfrowe są przyszłością, tak jak młodzi zawodnicy, których chcemy wspierać w rozwoju ich pasji i kariery.
 Kibicujemy pasjonatom tego sportu i jesteśmy dumni z bycia oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski – komentuje Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno.

Reprezentacja Polski odnosi spore sukcesy w tej dziedzinie. Warto zwrócić uwagę na takich zawodników, jak Sandra Keller czy wspomniany Arkadiusz Helsner, kapitan reprezentacji Polski, oraz zaledwie piętnastoletnia Martyna Andrzejczak, która w kategorii juniorskiej U19 odnosi sukcesy na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. 

Luno, już jako sponsor reprezentacji Polski będzie obecne na najważniejszych zawodach
w aktualnym sezonie. Już w dniach 20-21 lipca w Margoninie odbywają się zawody z cyklu Golden Wake Tour, gdzie rywalizować będzie 70 zawodników Polski, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, a także Izraela. Kolejny etap rywalizacji to WakeZone Stawiki w Sosnowcu, gdzie w dniach 28-29 lipca odbędą się IX Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie. Kulminacją sezonu będą Mistrzostwa Europy w Mediolanie (12-18 sierpnia). 

Na wszystkich tych wydarzeniach pojawią się strefy chilloutu Luno, gdzie będzie można zrelaksować, wziąć udział w konkursach, ale także dowiedzieć się więcej, jak bezpiecznie stawiać pierwsze kroki w świecie walut cyfrowych. 

Wakeboard z początku może wydawać się dyscypliną wymagającą zaawansowanych umiejętności, ale wystarczy kilkanaście minut na desce pod okiem instruktora, aby opanować podstawy – opowiada Magdalena Gołębiewska z Luno. – Im dłużej trenujemy, tym więcej skomplikowanych trików jesteśmy w stanie wykonać i tym większą sprawia nam to frajdę. Podobnie jest w przypadku zakupów i wymiany walut cyfrowych. Niedoświadczone osoby mogą czuć podobne obawy – czy ich wiedza jest wystarczająca, by działać bezpiecznie i pewnie. Dlatego w Luno stawiamy na edukację i chcemy pokazać, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, każdy jest w stanie posługiwać się kryptowalutami. Wychodzimy do naszych klientów nie tylko z prostą w obsłudze aplikacją, ale także pakietem edukacyjnym, dzięki któremu będą mogli bezpiecznie poruszać się w świecie Bitcoina i Ethereum. 

Więcej informacji na temat współpracy z reprezentacją Polski oraz kalendarz zbliżających się imprez wakeboardowych, na których obecny będzie zespół Luno, można znaleźć na profilu Luno Poland na Facebooku.

O Luno:

Luno to globalna platforma zakupu i wymiany popularnych walut cyfrowych Bitcoin
i Ethereum.  Jest jednym z najprężniej rozwijających się startupów w w tym sektorze, obecny już w 40 krajach. W kwietniu 2018 roku Luno zdobyło tytuł najszybciej rozwijającej się firmy technologicznej w Wielkiej Brytanii w konkursie Tech5 organizowanym przez Adyen i TWN. Do głównych inwestorów Luno należy Naspers, międzynarodowy potentat w branży IT i e-commerce, właściciel takich platform finansowych jak PayU, Kreditech czy serwisu streamingowego Showmax. 

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
Luno
+44 7904 389 285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.