Luno na fali: z aplikacji korzystają już 2 miliony użytkowników. 
W Europie brylują Polacy. Sektor walut cyfrowych rozwija się w astronomicznym tempie. Platforma zakupu i wymiany kryptowalut Luno ogłosiła, że ma już 2 miliony klientów, którzy dokonali transakcji w Bitcoinie na kwotę równoważną sumie 3 miliardów dolarów
2018-08-13, 14:00

Firma wprowadza też kolejne udogodnienia dla użytkowników z Polski, którzy najchętniej pobierają aplikację w tej części Europy.

Rakietowe przyspieszenie Luno

Luno to obecna w 40 krajach platforma umożliwiająca łatwe i bezpieczne kupowanie, przechowywanie i wymianę kryptowalut Bitcoin i Ethereum. Korzystają z niej już 2 miliony użytkowników, którzy od startu projektu dokonali transakcji w Bitcoinie o wartości ponad 3 miliardów dolarów.

Tylko w minionym miesiącu giełdy kryptowalut odnotowały obrót walutami cyfrowymi o równowartości 302 miliardów dolarów. Natomiast łączny obrót najpopularniejszą z nich, Bitcoinem, przekroczył wartość 125 miliardów dolarów.

Pozyskanie dwóch milionów właścicieli portfeli kryptowalutowych to znaczący kamień milowy w rozwoju Luno. Robimy ogromne postępy w realizacji naszej wieloletniej wizji przeniesienia usług finansowych na wyższy poziom. Osiągnięty przez nas wynik odzwierciedla rosnące zainteresowanie kryptowalutami na całym świecie i umacnia nas w dążeniu do przekształcenia systemu finansowego, tak by stał się tańszy, szybszy i bezpieczny, z otwartym i równym dostępem dla każdego – komentuje Marcus Swanepoel, CEO i założyciel Luno.

Platforma Luno globalnie oferuje trzy usługi:

  • Luno Wallet – portfel walut cyfrowych do obsługi płatności osobistych (zakup, przechowywanie);
  • Luno Exchange – profesjonalna platforma tradingowa dla walut cyfrowych;
  • Luno Enterprise – integracja sklepów i usług online z płatnościami kryptowalutowymi, otwarte API.

Za projektem Luno stoją Marcus Swanepoel, bankier wcześniej związany z Morgan Stanley, oraz Timothy Stranex, były inżynier w zespole Google’a odpowiedzialny za rozwój Google Maps. Luno zatrudnia obecnie ponad 250 osób w biurach w Londynie, Kapsztadzie i Singapurze; 40% specjalistów w zespole stanowią kobiety. Do głównych inwestorów startupu należą m.in. globalny koncern IT i e-commerce Naspers oraz fundusze Balderton Capital i Venturra.

Polacy w europejskiej czołówce adaptacji kryptowalut

Ze statystyk Luno wynika, że Polacy znajdują się w ścisłej czołówce nacji najchętniej zakładających portfele walut cyfrowych. Liczba użytkowników w Polsce sięga kilkudziesięciu tysięcy.

Dla firm z sektora fintech Europa Środkowo-Wschodnia, na czele z Polską, to atrakcyjny obszar do rozwijania usług i pozyskiwania nowych klientów. Pomimo niedawnej „wyprzedaży” Bitcoinów i wahań cen kursów notujemy wykładniczy wzrost liczby użytkowników. Najszybciej rozwijającymi się rynkami są Polska i Litwa. Dlatego systematycznie wprowadzamy kolejne udogodnienia i narzędzia dedykowane użytkownikom z tych krajów – komentuje Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno.

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami potwierdzają także wyniki badania społecznego przeprowadzonego w czerwcu 2018 roku przez Luno i ośrodek badawczy SW Research. Już prawie co dziesiąty polski internauta deklaruje, że posiada waluty cyfrowe. Polacy najczęściej nabywają je w celach inwestycyjnych (62 proc.), ale ponad połowa jest zainteresowana także płaceniem nimi za zakupy i usługi w sieci. Najchętniej nabywaną kryptowalutą jest Bitcoin, który zakupiło 85 proc. wszystkich właścicieli kryptowalut; na dalszych miejscach podium uplasowały się Ethereum (40 proc.) i Ripple (35 proc.).

Luno jest dostępne w Polsce od 2017 roku, systematycznie wprowadzane są kolejne udogodnienia dla użytkowników, m.in.:

  • Polska wersja językowa strony internetowej i platformy edukacyjnej [LINK]
  • Aplikacje na iOS [LINK] i Android [LINK] w języku polskim;
  • Profil na Facebooku @LunoPoland [LINK];
  • Kanał edukacyjny Luno Polska na YouTube [LINK];

Do końca 2018 roku Luno planuje również umożliwić bezpośrednią wymianę polskich złotych na Bitcoin i Ethereum (obecnie dostępna jest wymiana w EUR) oraz zintegrować aplikację z dostawcami szybkich transferów online.

O Luno:

Luno to globalna platforma zakupu i wymiany popularnych walut cyfrowych Bitcoin i Ethereum. Jest jednym z najprężniej rozwijających się startupów w tym sektorze, obecnym już w 40 krajach. W kwietniu 2018 roku Luno zdobyło tytuł najszybciej rozwijającej się firmy technologicznej w Wielkiej Brytanii w konkursie Tech5 organizowanym przez Adyen i TWN. Do głównych inwestorów Luno należy Naspers, międzynarodowy potentat w branży IT i e-commerce, właściciel takich platform finansowych jak PayU, Kreditech czy serwisu streamingowego Showmax.

Luno>inforgrafika

Więcej informacji:

Magdalena Gołębiewska
magdalena@luno.com
PL: +48 884 639 748
UK: +44 7904 389 285

Anita Ceglińska
anita.ceglinska@hkstrategies.com
PL: +48 605 121 928

Wiecej:

Strona www: www.luno.com
Facebook: www.facebook.com/LunoPoland
Praca:      https://www.luno.com/careers
Mobile apps: Android and iOS
Media:    Logo, product images and team photos
Inwestorzy: Balderton Capital, Alphacode / RMIH, DCG, Naspers, Venturra

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
Luno
+44 7904 389 285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.