Czym różni się Bitcoin od Ethereum?
Ethereum i Bitcoin mają wiele podobieństw, jak i znacząco różnią się od siebie! Czym? Przeczytajcie poniżej!
2018-02-21, 11:55

Największą różnicą jest cel, który przyświecał stworzeniu obu wirtualnych walut. 

  1. Bitcoin został stworzony by stać się pewnego rodzaju "cyfrowym złotem", a ostatecznie globalnie przyjętą walutą, która ma za zadanie poprawić lub zastąpić konwencjonalne pieniądze. Celem Ethereum jest stanie się platformą, na której mogą działać inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje.
  2. Kolejną ważną różnicą jest podaż. Liczba Bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów, Ethereum nie jest ograniczone do żadnej konkretnej ilości. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum są produkowane w procesie zwanym "mining". W luźnym, tłumaczeniu na język polski możemy proces ten nazwać "górnictwem". 
  3. Istnieje również kilka technologicznych różnic, które stanowią podstawę platform dla Bitcoin i Ethereum, ale na tak wczesnym etapie tych projektów, z jakim mamy do czynienia w dniu dzisiejszym,  mogą wydawać się tożsame. Ponieważ projekty te rosną i rozwijają się w bardzo szybkim tempie, z dużą dozą prawdopodobieństwa, różnice te staną się bardziej widoczne w niedalekiej przyszłości. 

Obie waluty maja zarówno swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. My wybór pozostawiamy Wam, gdyż każda z nich udowodniła juz niejednokrotnie, że można wiele zyskać na ich zakupie. Obie dostępne są na platformie Luno (www.luno.com). Zachęcamy również do skorzystania z naszej aplikacji na Android i iOS. 

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
Luno
+44 7904 389 285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy