Płatności kartami już dostępne w Luno. Polacy kupują Bitcoina i Ethereum za pomocą karty.
Obecna w 40 krajach platforma do zakupu i wymiany walut cyfrowych Luno wprowadza kolejne udogodnienie dla użytkowników z Europy. Aplikacja obsługująca dwie najpopularniejsze kryptowaluty – Bitcoin i Ethereum – umożliwi depozyty środków za pomocą kart płatniczych Visa i Mastercard. Co istotne, Luno nie pobiera żadnej prowizji od wpłat za pomocą kart.  
2018-07-16, 16:58

Luno to jeden z najszybciej rozwijających się startupów technologicznych w Europie, obecnie z  platformy korzysta blisko 2 miliony Klientów a według prognoz do 2025 roku liczba transakcji ma sięgnąć nawet miliarda. Polska i Litwa są w czołówce krajów, w których z miesiąca na miesiąc przybywa najwięcej użytkowników aplikacji.

Wprowadzona właśnie integracja Luno oferująca płatności kartami Visa i Mastercard znacząco ułatwia i przyspiesza transfer tradycyjnych walut, w przypadku Luno Polska mowa o euro, do wirtualnego portfela Luno, by wymienić je na Bitcoiny i Ethereum. Dzięki aktualizacji można natychmiast zdeponować do 1000 euro za pomocą kart debetowych i kredytowych, miesięczny limit transakcji to 5000 euro. Luno nie pobiera żadnej opłaty za depozyt za pomocą karty płatniczej, co czyni firmę bardzo konkurencyjną na tle innych graczy.

- Nowa metoda finansowania znacznie skróci czas potrzebny do zakupu Bitcoinów i Ethereum. Jak wynika z naszych badań, klienci o wiele chętniej korzystają z transakcji kartami niż przelewów bankowych. Potwierdzają to statystyki Europejskiego Banku Centralnego. Już w 2016 roku płatności kartami stanowiły 49% transakcji, podczas gdy przelewy bankowe – 25%. Z roku na rok ta różnica zwiększa się, pojawiają się nowe formy transferów, głównie z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, co też jest dla nas niezwykle istotne – komentuje Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno. – Już w fazie testowej zanotowaliśmy nawet 300% wzrosty ruchu dzięki dodaniu opcji transferów kartami płatniczymi. Dlatego wierzymy, że to rozwiązanie szybko przyjmie się w całej Europie, w tym w Polsce.

Luno_card payments

Jak zapowiada Luno, usługa płatności kartami Visa i Mastercard to nie koniec planowanych udogodnień dla użytkowników aplikacji. Firma planuje wprowadzenie transferów za pomocą popularnych systemów płatności.

W lipcu uruchomiony został polski profil Luno na Facebooku. Będą tam udostępniane najświeższe informacje o aktualizacjach platformy i integracjach z systemami płatności, a także materiały edukacyjne z Luno Learning Portal, już dostępnego w polskiej wersji językowej.

O Luno:

Luno to globalna platforma zakupu i wymiany popularnych walut cyfrowych Bitcoin i Ethereum.  Jest jednym z najprężniej rozwijających się startupów w tym sektorze, obecny już w 40 krajach. W kwietniu 2018 roku Luno zdobyło tytuł najszybciej rozwijającej się firmy technologicznej w Wielkiej Brytanii w konkursie Tech5 organizowanym przez Adyen i TWN. Do głównych inwestorów Luno należy Naspers, międzynarodowy potentat w branży IT i e-commerce, właściciel takich platform finansowych jak PayU, Kreditech czy serwisu streamingowego Showmax.

Więcej informacji:
Magdalena Gołębiewska
magdalena@luno.com
PL: +48 884 639 748
UK: +44 7904 389 285

Więcej:

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
Luno
+44 7904 389 285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.